Дома Тагови палента

Таг: палента

ГО НАМАЛУВА ХОЛЕСТЕРОЛОТ И КИЛОГРАМИТЕ: Палентата приготвена на овој начин има...

Ви откриваме одлични причини за да го започнете утрото со палента. Пченкарното брашно или пченкарниот гриз, има многу позитивно влијание врз целокупното човеково здравје....

ИСХРАНА СО ПАЛЕНТА ВО ТРАЕЊЕ ОД 4 ДЕНА: Ќе бидете сити...

Заборавете на мусли и корнфлекс, ПАЛЕНТАТА е оброкот за вас доколку сакате да ослабете. Палентата е најздравиот оброк кој се препорачува да се јаде...

Заборавете на мусли и корнфлекс, ПАЛЕНТАТА е оброкот за вас доколку...

Заборавете на мусли и корнфлекс, ПАЛЕНТАТА е оброкот за вас доколку сакате да ослабете. Палентата е најздравиот оброк кој се препорачува да се јаде...

Њоки од палента со павлака и пармезан, едноставно и вкусно, секој...

Може да го јадете како главно јадење, за појадок вечера..или како прилог на главното јадење. Денес на пример, ова ни беше прилог со гулашот...

ПЧЕНКАРНО БРАШНО: Лек од 50 ден за холестерол, висок притисок и...

Пченкарното брашно го намалува холестеролот и високиот притисок, а одлично е за цревата и добрата дигестија. Особено доколку го одбегнувате белото брашно или сте...

Секој ден јадев палента по двапати, а за еден месец ослабев...

Палентата е најздравиот оброк кој се препорачува да се јаде секојдневно, но освен што спречува голем број на болести, палентата е исклучително вкусно јадење....

Ни побрзо ни повкусно јадење нема од ова, направете го по...

Некогаш се сметал за храна на сиромашните, но качамакот е деликатес. Постојат многу рецепти за негова подготовка, а се јаде со разни додатоци и...

Најздравиот појадок: палента со сирење – пригответе ја вака

Палентата не дебелее - има 4 пати помалку калории од лебот Палентата може да биде прилог или главно јадење. Некогаш тоа било типично јадење за...

Секој ден ќе јадете палента откога ќе прочитате што сè може...

Палентата е најздравиот оброк кој се препорачува секојдневно, но освен што спречува голем број на болести, палентата е исклучително вкусно јадење. За првпат палентата...

Појадок за 15 минути: Похувана палента со шунка и кашкавал

Сè е готово за само 15 минути, а вашите најмили ќе бидат воодушени од јадењето. Пригответе нешто поинаква варијанта на добро познатиот појадок, ќе...