Дома Тагови палента

Таг: палента

МЕКИ КАКО СУНЃЕР: Воздушести јогуртни проички, многу вкусна и здрава верзија

Проичките приготвени со палента или пченкарно брашно се најздравата верзија за појадок, омилена за децата, но и за возрасните. На основниот рецепт можете да...

„Не е похуван кашкавал – не можевме да погодиме што е,...

Кога за првпат го пробавме ова кај другарка ми Сашка, беше послужено како предјадење и на почетокот мислев дека е похуван кашкавал. Но, откако...

ПОСНО ЈАДЕЊЕ НА ВОДА: Израдувајте ги цревата со овој лековит качамак...

Вареното пченкарно брашно делува како мевлем на цревата. Многу е здраво и лековито, па затоа би требало редовно да биде на нашата трпеза. Познато...

КАФЕАНСКА ПРОЈА МЕКА КАКО ДУША

Ова е најдобриот рецепт за проја според кој веќе со години ја приготвуваат. Вкусната проја излегува мека како душа. Ова е највкусната проја што...

ГО НАМАЛУВА ХОЛЕСТЕРОЛОТ И КИЛОГРАМИТЕ: Палентата приготвена на овој начин има...

Ви откриваме одлични причини за да го започнете утрото со палента. Пченкарното брашно или пченкарниот гриз, има многу позитивно влијание врз целокупното човеково здравје....

ИСХРАНА СО ПАЛЕНТА ВО ТРАЕЊЕ ОД 4 ДЕНА: Ќе бидете сити...

Заборавете на мусли и корнфлекс, ПАЛЕНТАТА е оброкот за вас доколку сакате да ослабете. Палентата е најздравиот оброк кој се препорачува да се јаде...

Заборавете на мусли и корнфлекс, ПАЛЕНТАТА е оброкот за вас доколку...

Заборавете на мусли и корнфлекс, ПАЛЕНТАТА е оброкот за вас доколку сакате да ослабете. Палентата е најздравиот оброк кој се препорачува да се јаде...

Њоки од палента со павлака и пармезан, едноставно и вкусно, секој...

Може да го јадете како главно јадење, за појадок вечера..или како прилог на главното јадење. Денес на пример, ова ни беше прилог со гулашот...

ПЧЕНКАРНО БРАШНО: Лек од 50 ден за холестерол, висок притисок и...

Пченкарното брашно го намалува холестеролот и високиот притисок, а одлично е за цревата и добрата дигестија. Особено доколку го одбегнувате белото брашно или сте...

Секој ден јадев палента по двапати, а за еден месец ослабев...

Палентата е најздравиот оброк кој се препорачува да се јаде секојдневно, но освен што спречува голем број на болести, палентата е исклучително вкусно јадење....