Дома Тагови палента со сирење

Таг: палента со сирење

Заборавете на мусли и корнфлекс, ПАЛЕНТАТА е оброкот за вас доколку...

Заборавете на мусли и корнфлекс, ПАЛЕНТАТА е оброкот за вас доколку сакате да ослабете. Палентата е најздравиот оброк кој се препорачува да се јаде...

Секој ден јадев палента по двапати, а за еден месец ослабев...

Палентата е најздравиот оброк кој се препорачува да се јаде секојдневно, но освен што спречува голем број на болести, палентата е исклучително вкусно јадење....

Најздравиот појадок: палента со сирење – пригответе ја вака

Палентата не дебелее - има 4 пати помалку калории од лебот Палентата може да биде прилог или главно јадење. Некогаш тоа било типично јадење за...

Секој ден ќе јадете палента откога ќе прочитате што сè може...

Палентата е најздравиот оброк кој се препорачува секојдневно, но освен што спречува голем број на болести, палентата е исклучително вкусно јадење. За првпат палентата...

Палента со сирење: најкремастиот и најздрав појадок

Направете си здрав појадок и уживајте во совршениот вкус кој ќе ве врати во детството... Потребни состојки: 200 г палента ¾ лажичка сол 25 г путер 50 г свежо...