Дома Тагови освежителна салата

Таг: освежителна салата

САЛАТАТА НА ТЕТКА МИРА: Сосем нов рецепт – одличен вкус, гостите...

Рецепт и видео презентација на Ивана од „Шерпица” – Зелка салата со специјален прелив. Пригответе ја оваа „обична” салата на малку поинаков начин и...

ЕДНОСТАВНА СУСАМ САЛАТА ОД 4 СОСТОЈКИ: За 5 минути готова, вкусна...

Ова е салата која сите ја обожаваат. Се приготвува за неверојатно кратко време и превкусна е. Може да се послужи како предјадење во некој...

ОСВЕЖИТЕЛНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ЗЕЛЕНЧУК: Со години ја правам, сите...

Салатата СЕДМО НЕБО е една од моите омилени салати со тестенини. Се состои од доста зеленчук, а јогуртот и дава еден преубав освежителен вкус....

Освежителна јогурт салата за 10 минути готова, за мене е најдобра!

Многу ја сакаме дома и често ја приготвувам, некогаш како салата, а некогаш како главно јадење. Потребни состојки: 500 г тестенини 150 г кашкавал 200 г шунка 2-3 варени...

Летна освежителна салата со кисела павлака, лук и ореви

Таратур со одличен освежителен вкус - Потребни состојки: 5-6 чешниња лук (или по вкус), 100 г ореви, 50-100 мл масло, 1 кг кисело млеко или кисела павлака, 1 краставица, 1...

Освежувачка јогурт салата за 10 минути – мене оваа ми е...

Потребни состојки: 500 г тестенини (ситните како полжавчиња) 150 г кашкавал 200 г шунка 2-3 обарени моркови 15 кисели краставички 1 кисела црвена пиперка или печена црвена пиперка 1-1,5 литар јогурт 200...