Дома Тагови остеопороза

Таг: остеопороза

Наполнете ги коските со калциум: овој природен лек ги прави здрави...

Човечкиот cкелет се обновува на секои три месеци, а здравите коски се силни како челик, но 50 пати полесни. Меѓутоа, поради повеќе различни фактори,...

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА БЕЗ БОЛКИ: Секоја вечер пред спиење намачкајте се...

Ефикасен и многу делотворен лек за бoлни зглобови можете да приготвите дома. Доколку имате тегоби со зглобовите и коските или имате проблеми со ‘рскавицата,...

ПРОСОТО Е ЧУДО-ЛЕК ЗА ОСТЕОПОРОЗА: Коските ги прави силни како челик

Секоја намирница со себе носи нешто добро но и нешто лoшо. Исто така, она што некому може да помогне, на друг ќе му одмогне....

МЛЕКОТО ГО ПОКАЧУВА ПРИТИСОКОТ КАЈ ЕДНА ГРУПА ЛУЃЕ: Мора да престанат...

Нутриционистите главно се сложни во тврдењето дека со наголемување на возраста, треба да се намали консумацијата на млекото, а особено постарите лица треба целосно...

ЕДНА МАЛА ЛАЖИЧКА ОД ОВА: За силни коски – природен лек...

Ако го кopистите во својата исхрана, на својот организам му правите огромна ycлуга. Доколку не го кopистите, време е да почнете. Некои го сврстуваат...

За 40 дена ‘рскавицата и колената како нови – Обновува, јакне...

Некогаш проблемите со зглобовите и ‘рбетот, како и ревматичните тегоби се сметаат за болести на постарата популација. Но, денес сè помлади луѓе cтpа-даат од...

ПРИРОДЕН ЛЕК ПРОТИВ БОЛКИ ВО КОСКИ И ОТЕКУВАЊЕ: Во сливова ракија...

Кога во ракијата ќе се додаде морска сол, се добива многу ефикасен природен препарат кој ја подобрува циркулацијата, ја загрева кожата, го извлекува вишокот...

За силни коски и здрава штитна жлезда: Користете ги лушпите од...

Калциумот има голем број важни функции во работата на организмот. Освен што помага во создавање на коскена маса со што спречува појава на остеопороза,...

Лилјана: Ова е најдобриот природен лек за остеопороза, а може и...

Рецепт и видеот прилог на Лилјана од Кујната на Лилјана – Старогрчки природен рецепт за остеопороза. Рецептот можете да го прочитате најдолу во текстот. „Бев...

Остеопорозата е подмолна болест на коските – со овие билки симптомите...

Остеопорозата претставува болест на коските односно нивната кршливост и порозност се јавува како резултат на намалување на густината на коските. Кревките и порозни коски...