Дома Тагови остеоартритис

Таг: остеоартритис

Прашај паталец, а не гаталец: Јас сум лекар ама се лекувам...

Од архивите: П.Р.: Мајка ми со години има проблеми со зглобовите на прстите, докторите не се од некоја помош. Има дијагноза остеоартритис. Зглобовите се деформирани,...

Лек против артритис, болки во грбот и нозете: Магичен спој на...

АРТРИТИСОТ ги мачи луѓето со векови. Египетските мумии сведочат дека оваа болест постоела отсекогаш. Од неа очигледно боледувал и истражувачот Кристофер Колумбо. И денес милиони...

Масло од лимонова кора за лекување на болни зглобови

Потребни состојки: •2 лимони, по можност непрскани, а ако се купечки-добро истријте ги со сода бикарбона и измијте ги. •маслиново масло, ладно цедено •стаклена тегла Постапка: Излупете кора од...