Дома Тагови орхидеја

Таг: орхидеја

ОРХИДЕИТЕ САКААТ ШЕЌЕР, ЛУК И КАФЕ, А НЕКОГАШ И КОЦКА МРАЗ...

Г-ѓа Олга С. сподели интересен рецепт со кој таа го поттикнува цветањето на нејзините орхидеи. Според нејзините зборови, иако орхидејата во нејзината канцеларија не...

ЧУВАЈТЕ ЈА ОРХИДЕЈАТА ПОКРАЈ КРЕВЕТОТ, само добри работи ќе се случуваат...

Орхидејата е едно од најубавите растенија што можете да ги одгледувате во вашиот дом. Потсетува на љубов и нежност, а се верува дека орхидејата...

Најдобриот совет како да се одгледува орхидејата: на овој начин ќе...

Орхидеја фаленопсис е една од најубавите собни билки. По правило ја купуваме од цвеќарница кога е во цвет. Меѓутоа, со тек на време цветовите...

Зошто орхидејата не ми цвета? Еве како да влијаете врз нејзиното...

-За да уживате по честото цветање на оваа билка, ќе ви помогнат следните совети- Орхидејата е една од најубавите собни билки. По правило ја купуваме кога е...

Што треба да направите за да ви процвета орхидејата

Орхидејата е една од најубавите собни билки. По правило ја купуваме кога е во цвет. Со текот на времето, цветовите отпаѓаат и после долг...