Дома Тагови орев торта

Таг: орев торта

Мрзлив колач со ореви без печење – највкусниот деликатес за 30...

На што прво помислувате кога ќе го слушнете зборот „торта“? Мене отсекогаш ми бил омилен колачот со неколку слоеви од крем и бисквит за...

ПОСНА ОРЕВ ТОРТА: Баш онаква каква што ја правеа нашите баби,...

Добар ден драги домаќини и домаќинки, денес ќе ви го откријам рецептот за оваа старинска, многу вкусна торта, која според вкусот потсетува на омилените...

Неверојатно добра старинска торта со ореви од која сите ќе ви...

Рецептот е доста стар, а во минатото оваа торта била една од најомилените. Порано велеле: „Нема торта без ореви, путер и чоколадо“. Е па,...

Старинска ТОРТА СО ОРЕВИ и богат ванилин крем – се топи...

Фото и рецепт: Нермина Јордамовиќ Се прават две исти кори. Ова се потребни состојки за 1 кора: 3 јајца 6 филџани шеќер 2 филџани млеко 2 филџани масло 3 филџани мелени...

Ретро торта со ореви, од состојки кои се користеле пред половина...

Многу вкусна торта која ја приготвувале нашите баби и мајки со состојки кои и денес ги има. Потребни состојки: 3 јајца 190 г шеќер 4,5 лажици врела вода 4,5...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"