Дома Тагови омега 3

Таг: омега 3

Секоја жена мора да има шишенце од ова масло – го...

Маслото од ленено семе има неверојатни лековити својства. Веројатно за ова масло и за тоа колку многу е здраво повеќепати сте слушнале или прочитале,...

Толчникот е суперздрава билка која неправедно ја третираат како плевел, лекува...

Толчникот е познат плевел кој расте по градините. Но, она што повеќето луѓе не го знаат е дека е фантастичен антиоксиданс и дека ја...

Доколку имате проблем со имунитет и меморија – Омега 3 и...

Рибиното масло е добро за нашето здравје, бидејќи содржи омега-3 масни киселини, кои нашето тело не може да ги произведе и затоа ние мора...

Ова се намирниците кои можат да ве заштитат од загадениот воздух

Загадувањето на воздухот е сериозен проблем во светот денес и не можете да го избегнете, особено ако живеете во сиромашна држава каде луѓето немаат...

Како треба да се користи чиа семето?

Чиа семето е застапено во речиси секоја диета бидејќи го помага слабеењето, претставува можен извор на калциум, омега 3 масни киселини и антиоксиданти. Со...