Дома Тагови облози со листови зелка

Таг: облози со листови зелка

Завиткајте ги нозете со зелка кога имате болки во зглобовите

Зелката е зеленчук од семејството Brassica и има широк спектар на лековити својства. Изобилува со фундаментални хранливи материи и минерали кои се од суштинско значење...

Облози од зелка како лек: еве што ќе се случи ако...

Колку е здрава оваа билка говори податокот дека многумина зелката ја споредуваат со магнет, бидејќи ги „извлекува“ болестите од организмот. Доколку ги имате некои...