Дома Тагови облога за зглобови

Таг: облога за зглобови

Најдобриот домашен подмачкувач за зглобови од кој болката поминува а ‘рскавицата...

Болката во зглобовите знае да биде е многу непријатна и да ги попречува секојдневните активности. Кај некои луѓе, оваа болка се појавува по долг,...

Луѓето го споделуваат овој рецепт – ги лекува колената, коските и...

Осумдесет проценти од луѓето еднаш во својот живот доживуваат епизода на болка поврзана со грбот, коските или зглобовите. Причини за појава на болки може да...

Рецепт на Г.Малахов: Едноставна облога која преку ноќ ја извлекува болката...

Оваа облога одлично ги елиминира болките и ја подобрува подвижноста на зглобовите. Петровиќ Малахов е познатиот руски писател на книги од областа на народна-традиционална медицина....

Домашен лек за артритис, ишијас, реума, колена, шилци особено во пета,...

Овој рецепт иако не доаѓа од нашите краишта, се надоврзува на традицијата која кај нашиот народ е позната уште многу одамна како облога од...

За овој лек велат дека е ЧУДО: ги подмладува коските, ги...

Овој лек помага и при лекување на артритис, остеоартритис, болки во ‘рбетот и се’ што е поврзано со зглобовите, коските и мускулите. Кога модерната медицина...