Дома Тагови новогодишна салата

Таг: новогодишна салата

НАМАЗ ОД ВАРЕНИ ЈАЈЦА: Многу брзо се прави, а идеален е...

Намазот од варени јајца во облик на еж е идеална декоративна салата која може да се послужи за секаква свечена пригода, особено за Нова...

РЕДЕНА САЛАТА КАКО ТОРТА ВО ФОРМА НА ЕЛКА: За претстојните празници...

Оваа редена салата е многу популарна во целиот свет, особено овој период, во пресрет на новогодишните празници. Салатата се реди во неколку слоеви како...

НОВОГОДИШНА САЛАТА ЗА 2023: Од само 2 состојки се разликува од...

За празниците речиси сите ја подготвуваат pycката салата која е неизбежна, особено на новогодишната трпеза. Pycката салата или Мимоза салатата се омилените салати кои...

НЕОДОЛИВА КРЕМАСТА САЛАТА: Послужете ја најдобрата салата и воодушевете ги гостите

На многу лесен и едноставен начин пригответе ја една од највкусните салати кои постојат. За претстојните празници послужете ги вашите гости со нешто ново...