Дома Тагови нов лек за ковид 19

Таг: нов лек за ковид 19

Сите чекаат на вакцината, а се појави лек против ковид на...

Бројот на заболени со помош на овој лек се намалува за 79%, а инфекцијата се сведува на обична кивавица. Прелиминарните резултати од клиничкото испитување сугерираат...