Дома Тагови Нобелова награда за медицина

Таг: Нобелова награда за медицина

Нобеловката откри што треба да се направи за никогаш да не...

Д-р Елизабет Блекбурн во 2009 година доби Нобелова награда за ова откритие. Лошото здравје не е само наследен проблем или несреќен сплет на околности. Еве...