Дома Тагови нмд здравје

Таг: нмд здравје

Психологот ми кажа дека сум емпат и затоа сум магнет за...

Да се биде емпат во денешно време е проклетство. Често страдам поради неправдите што ми ги нанесуваат други луѓе, навредите од блиски роднини и...

М-р САЊА ДИМИТРИЈЕВИЌ, ГИНЕКОЛОГ: Кога ќе ги почувствувате првите знаци на...

Д-р Сања Димитријевиќ, капетан од прва класа и специјалист по гинекологија на ВМА, говореше за првите знаци на менопауза. *Како изгледа предменопаузалниот период? „Периодот на предменопауза...

Мажите погрешно уринираат – објасни уролог: „Мислат дека така е помажествено,...

Мажи, откако ќе ја прочитате најновата вест, можеби ќе сакате да седнете.. Имено, светки познат уролог објасни дека седењето обезбедува целосна релаксација на мускулите...

За масниот црн дроб не е виновна само исхраната: Ова го...

Кога станува збор за замастен црн дроб, обично подразбираме состојба при која доаѓа до таложење на прекумерна количина триглицериди и други видови масти во...

ФИЗИОТЕРАПЕВТ покажа што треба да се направи кога имате БОЛКА ВО...

Физиотерапевтот Лазар Јовановиќ во својата видеопрезентација покажа дека секој може да одвои 5 минути од своето време и да си помогне во олеснување на...

Кај 75% од луѓето причината за подуен стомак и гасови е...

Надуеноста и гасовите се проблеми со кои многумина се соочуваат и исклучително се непријатни. Сепак, тоа не е нерешлив проблем, а гастроентерологот д-р Воислав...

СЕКОЈ 3. ЧОВЕК ВО СВЕТОТ УМИРА ОД МОЗОЧЕН УДАР-Д-р Марковиќ открива...

Докторката Бранка Марковиќ објаснува како настанува мозочен удар и кои се симптомите. Процесот на рехабилитација започнува веднаш! Третата причина за смртност во светот е мозочниот...

ЗОШТО СТОМАКОТ ПОСТОЈАНО ВИ Е ПОДУЕН: Ова е причината, а еве...

Подуеноста на стомакот може да биде акутна или хронична состојба и иако како таква не е болест, сепак може да укажува на некакви неправилности...

5 НАВИКИ ШТИТАТ ОД ДИЈАБЕТЕС, ДУРИ И ДА ГО ИМАТЕ ВО...

Ако некој во вашето семејство има дијабетес, можеби стравувате дека оваа болест ви се заканува и вам. Иако постои наследен фактор, експертите велат дека...

Дали сум психопат? Овој професор се изненадил од одговорите на своите...

Неврологот проф.д-р Џејмс Фалон многу се изненадил кога случајно открил дека снимката на неговиот мозок се совпаѓа со снимките на насилните психопати, додека правел...