Дома Тагови недостиг на витамини

Таг: недостиг на витамини

Ладни раце – недостиг од јод, сува кожа – дефицит од...

Телото постојано испраќа сигнали дека ни недостигаат витамини и минерали. Ова се некои препознатливи знаци кои најчесто ги занемаруваме, а на кои особено треба...

Кога организмот бара помош од вас: 10 важни знаци

Човековиот организам е многу интересен механизам. Во него, истовремено се случуваат многубројни процеси. Ако започне да се случува нешто необично, ние тоа започнуваме суптилно...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"