Дома Тагови Nasturtium officinale

Таг: Nasturtium officinale

Оваа билка содржи поголема количина железо од спанаќот, повеќе калциум од...

За нејзината нутритивна вредност најдобро говори фактот што содржи поголема количина железо од спанаќот, повеќе калциум од млекото и повеќе витамин Ц од лимонот...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"