Дома Тагови Напиток за артерии

Таг: Напиток за артерии

ОДЗАТНУВАЧ НА АРТЕРИИ: Една чаша наутро од овој напиток и срцето...

Затнатите артерии се резултат на содавањето на една материја наречена „плака“, а која се таложи во внатрешниот ѕид од артериите. Доколку навремено не се...

Исчистете ги коронарните артерии со само 3 состојки

Со само 3 многу моќни состојки пригответе напиток кој ќе ги исчисти плаките од крвните садови, а ќе ви помогне и да ослабете неколку...