Дома Тагови напиток за анемија

Таг: напиток за анемија

Одберете еден, а резултати се неизбежни: Рецепти за подобрување на кpвта,...

Железото е многу важен елемент за нормално функционирање на различни ткива и во организмот се наоѓа најчесто во два облици: како хемоглобин (во 80%...

Ако сте анемични, пијте по 1 чаша какао секој ден, а...

Првата асоцијација со какаото е вкусниот и пријатно миризлив пијалак. Сепак, ретки се оние кои редовно го користат какаото, но тоа е вистинска ризница...

ЧАША ЗДРАВЈЕ – Со три дози мојата анемија исчезна, а овој...

Фото и рецепт: Антонија Јукиќ – Сок од цвекло, морков, јаболка, лимон и мед. Ова е еден од старите рецепти за кои велат дека лекува...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"