Дома Тагови најубавиот рецепт за кифли

Таг: најубавиот рецепт за кифли

ПОСНИ КИФЛИЧКИ: Остануваат меки и кога стојат со часови на масата,...

Tестото е преубаво искомбинирано со сите состојки во совршен сооднос. Се послужуваат на слави, посни или мрсни, без разлика јас и преку цела година...