Дома Тагови најубавата торта

Таг: најубавата торта

НЕВЕРОЈАТНО: Млечна торта за 15 минути, за секој ден, многу кремаста...

Многу вкусна торта со пишкоти која се прави неверојатно лесно. Оваа торта ѝ е омилена на мајка ми и таа често на шала вели: ,,Се...

Најубавата овошна торта: рецептот го украдов зошто пријателката не сакаше да...

Значи толку многу ми се допадна оваа торта, а пријателката не сакаше да ми го даде, па морав да го украдам рецептот со помош...

Торта со мерки на лажица настаната со комбинација на најубавите торти...

Потребни состојки за кафеава кора: 5 белки 5 лажици шеќер 1 пудинг од чоколадо За жолта кора: 5 белки 5 лажици шеќер 1 пудинг од ванила За бела кора: 5 белки 5 лажици шеќер 3...