Дома Тагови најдобро тесто за овошен колач

Таг: најдобро тесто за овошен колач

Еве на што ќе ги користите црешите ова лето: вкусен колач...

Овој колач се топи во уста, секоја година ми доаѓа на трпезата кога ќе созреат црешите. Никогаш не ни се здосадило, а некогаш знам...

Најдобриот рецепт за тесто од јајца за било какво овошје –...

Фото и рецепт: Надежда Кандиќ – Најдобриот рецепт за масно тесто, овојпат колачот го направив со праски. И благодарам на Јасна Николиќ за рецептот, навистина...