Дома Тагови мултипла склероза

Таг: мултипла склероза

Искуството на д-р Јелинек: мултипла склерозата се третира во 5...

Професор по медицина се излекувал од мултиплекс склероза на природен начин и го постигнал она што се смета за невозможно. Кога на професорот д-р...

Кога сите изгубија надеж, овој мевлем ме спаси – Лидија раскажува...

Мевлемот од лековити билки и алое вера, направен според стар рецепт од баба Русинка, и помогнал на Лидија Вучковиќ да го сопре напредувањето на...

Благодарение на вашите донации Лидија е блиску до целта – каде...

“И благодарам на Маја од срце што ми го направи фундраисерот. Девојчето направи добро дел, но тука ги добиваме вредностите како луѓе”, вели Лидија...

Лидија сонува за нешто кое сите го земаме здраво за готово...

Мултиплекс склерозата ми ги украде соништата, ми земаше дел по дел, вели Лидија Ристевска која неколку пати апелира до сите добри луѓе кои се...

Чај од детелина помага при мултиплекс склероза

Земете три лажици цветови или семе од детелина (кои можат да се соберат во есен и да се исушат). ​ Прелијте со една чаша зовриена вода. ​ Нека...