Дома Тагови мухалеби кадаиф

Таг: мухалеби кадаиф

Мухалеби кадаиф – нешто толку едноставно а превкусно!

Фото и рецепт: Елена Мишковска Потребни состојки: 300 г кадаиф 150 г путер 5 големи лажици шеќер 150 г сечкани ореви КРЕМ: 1 литар млеко 1 чаша шеќер 4 лажици брашно 3 лажици густин 1...