Дома Тагови млек

Таг: млек

Сочен колач со кокос, без јајца, без путер…ма без ништо –...

Потребни состојки за кора (мерка на чаша од 200 мл): 2 чаши јогурт (обичен) 1 чаша кокосово брашно 1 чаша шеќер 1 чаша пченичен гриз 1 прашок за печиво Прелив...