Дома Тагови млад компир

Таг: млад компир

Овој зеленчук е многу вкусен и двојно поздрав, згответе го на...

За омилен зеленчук во светот се смета компирот, особено додека е млад. Компирот е едногодишно, зелјесто растение присутно во сите краеви, а потекнува од...

Почесто користете го овој вид на компир: ја регулира столицата, ги...

За омилен зеленчук во светот се смета компирот, особено додека е млад. Компирот е едногодишно, зелјесто растение присутно во сите краеви, а потекнува од...

Ако вака го испечете компирот – сите ќе лудуваат по него...

Потребни состојки: 1-2 кг млад компир сол, црн пипер, вегета, малку масло 2 лажици путер/ маргарин Сусам по желба малку сув магдонос (може и без него) Постапка: Компирот сварете го заедно...