Дома Тагови мевлем од дуња

Таг: мевлем од дуња

СЕЗОНА Е – РЕЦЕПТ ЗА СИРУП ОД ДУЊИ ЗА БРОНХИТИС: Запишете...

Дуњата e препознатлив есенски плод. Омилена е за приготвување слатка, компоти и џемови, но малкумина знаат дека покрај тоа, таа е вистински лек за...