Дома Тагови мешавина од мед и лук

Таг: мешавина од мед и лук

Мед, ореви, оцет и лук: Лекуваат од глава до пети, а...

Овој природен лек помага при заболувања на грлото, неправилно варење, слаба циркулација и метаболизам во организмот. Исто така се препорачува за болести на срцето,...

Смеса која ќе ве подигне од постела за 7 дена, а...

Медот и лукот се намирници кои изобилуваат со лековити својства, но ќе бидете изненадени што може да направи комбинацијата од овие 2 состојки.  Овие...

Енергетска комбинација за која велат дека е семоќна – се приготвува...

Оваа чу-дотворна комбинација помага во лекување на многу болести. Комбинацијата од мед, лук, ореви и јаболкова киселина ќе ви го подобри имунитетот само по...

Ферментирана мешавина од мед и лук: Најмоќниот лек кој ќе ве...

Пишува доктор Анастасија Халдин за НМД.мк Лукот и медот секој посебно имаат силни лековити својства, а заедно се моќна комбинација. Доколку направите ферментиран производ од...