Дома Тагови меморија

Таг: меморија

Ако секојдневно по 5 минути го вдишувате мирисот на оваа билка,...

Луѓето кои вдишувале етерично масло од рузмарин, имале за 60 до 75% подобра меморија од останатите луѓе кои не го вдишувале ова масло. Рузмаринот е...

Ставете гранче во косата: оваа билка го подобрува мозокот за 70...

Рузмаринот е неверојатно здрава билка која како традиционален лек се користи со векови. Тоа е божја билка – лек за многу болести, а најмногу...

Доколку имате проблем со имунитет и меморија – Омега 3 и...

Рибиното масло е добро за нашето здравје, бидејќи содржи омега-3 масни киселини, кои нашето тело не може да ги произведе и затоа ние мора...

Направете лек со кокичиња

Некои студии покажуваат дека кокичињата помагаат за подобрување на функциите на мозокот. Лековит алкохолен екстракт се приготвува со кокиче и ракија. Бројот на кокичињата треба да соодветствува со милилитрите на ракијата, односно во...