Дома Тагови медена торта

Таг: медена торта

МЕДЕНО СРЦЕ ТОРТА: Со банани, медени срца и чоколадо, брза и...

Фото и рецепт: Палачинка Потребни состојки: 3 пудинг од ванила 600 мл млеко 200 г шеќер 250 г маргарин/путер 200 г бисквити 300 г медени срца 500 г банани 200 мл слатка павлака Чоколадо...

ПОСНО: Медено срце, брз и лесен колач, навистина е меден

Одличен колач, брзо се прави и навистина излегува меден, исто како меденото срце. Потребни состојки: 300 г брашно 4 лажици џем 250 г шеќер 1/2 лажичка прашок за печиво 1/2...

Руска медена торта: нема поубава ниту поевтина од неа

Потребни состојки за кори: 100 г путер 80 г мед 1 лажичка прашок за печиво 450 г брашно 3 јајца 150 г шеќер За крем: 500 г кисела павлака 240 мл слатка павлака 200...