Дома Тагови медена торта

Таг: медена торта

Најбрзата МЕДЕНА ТОРТА со павлака и уште неколку состојки, за 25...

Најбрзата МЕДЕНА ТОРТА со павлака и уште неколку состојки, за 25 минути ќе може да ја послужите. Многу едноставна, а сепак со богат вкус....

МЕДЕНО СРЦЕ ТОРТА: Со банани, медени срца и чоколадо, брза и...

Фото и рецепт: Палачинка Потребни состојки: 3 пудинг од ванила, 600 мл млеко, 200 г шеќер, 250 г маргарин/путер, 200 г бисквити, 300 г медени срца, 500 г банани и 200 мл слатка...

ПОСНО: Медено срце, брз и лесен колач, навистина е меден

Одличен колач, брзо се прави и навистина излегува меден, исто како меденото срце. Потребни состојки: 300 г брашно 4 лажици џем 250 г шеќер 1/2 лажичка прашок за печиво 1/2...

Руска медена торта: нема поубава ниту поевтина од неа

Потребни состојки за кори: 100 г путер 80 г мед 1 лажичка прашок за печиво 450 г брашно 3 јајца 150 г шеќер За крем: 500 г кисела павлака 240 мл слатка павлака 200...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"