Дома Тагови мед во зелени ореви

Таг: мед во зелени ореви

10 природни лекови со ореви против чир на желудник, штитна жлезда...

Оревите се богатство на здравјето, полни со антиоксиданси и хранливи состојки. Од овие хранливи намирници можете да направите кулинарски специјалитети, но и лековити производи...

Помагаат кај анемија и болести на грлото: Направете природен лек од...

Младите зелени ореви (Juglandis Immature fructus) содржат голема количина на витамин Ц, јод и многу други витамини, а сируп подготвен со нив и со...