Дома Тагови маст

Таг: маст

Лековита маст од ЧУВАР КУЌА за секакви рани и болести на...

Фото и рецепт: Мери Божиковиќ Потребни состојки: 1 шака листови сомелете ги во блендер и процедете ги. 2 лажици домашна свинска маст растопете, па во тоа додадете...

Крешенти – прекрасни колачиња, цела куќа ќе ви мириса на ореви

Фото и рецепт: Елена Петровска Потребни состојки: 350 г брашно 200 г маст 150 г шеќер 1 јајце 2 жолчки кора од лимон малку сол 2 ванили 2 лажици рум 150 г мелени ореви 2 белки Фил: 100...

Природен лек за онколошки болести, за штитна жлезда, кожни болести, прочистување...

Овој лек го препорачува рускиот доктор Востоков за лекување на онколошки болести. Потребни состојки: 500 г зелени оревчиња 500 г мед 500 г сок од алое Постапка: Оревчињата треба да...

МАСТЧИЊА – Кој ги јадел како дете знае колку се вкусни

Потребни состојки за 10 лица: 1 лажица маст 1 прстофат сол 1 прстофат шеќер 1 лимон, сок и кора 200 мл ладна вода 2 јајца + 2 жолчки 50 мл сливова...

Најмеките ВАНИЛИЦИ – рецепт кој вреди да го запишете

Потребни состојки: 200 г шеќер во прав 1 мешунка ванила исечкана на парчиња 300 г маст 250 г кристал шеќер 1 јајце 2 жолчки 1 исцеден лимон – сок 1 лажичка фино...

Солени стапчиња – вака ги правам и никогаш не ми здосадија

Потребни состојки: 150 г путер/маргарин 100 г домашна свинска маст 2 јајца 1 прашок за печиво 100 мл млеко 450 г брашно 1 полна лажичка сол Малку тврдо сирење/кашкавал Постапка: Изматете го путерот, маста...

Руски лек за онколошки болести (тумор на кожа)

Овој лек го препорачува рускиот лекар Востоков за лекување на онколошки болести. Потребни состојки: 500 г зелени оревчиња 500 г мед 500 г сок од алое вера Постапка: Оревите треба...

Лекува се’ од глава до пети: ова е најдобриот народен лек...

Тегавецот е една од најсестраните и најдостапните лековити билки. Женскиот тегавец-Plantago major и машкиот тегавец Plantago lanceolata имаат речиси исто лековито дејство кое е...

МАСНА ДИЕТА – изгубете 4.5 кг за 2 недели без гладување,...

Идеалната диета веројатно за сите значи исто- да изгледаме како супермодели, а притоа да не мора многу да се жртвуваме, односно да не се...

ПРОЧИТАЈТЕ ВНИМАТЕЛНО: Ушната маст кажува многу за нашето здравје – не...

Чистењето на ушите еднаш на неколку дена е сосема нормална процедура. Но, не секој знае дека ушната маст има заштитна улога и дека може...