Дома Тагови маст за кожа

Таг: маст за кожа

Рецепт за ДОМАШНА маст од невен: Кога ќе видите што сè...

Невенот е лековито растение, кое во различни форми (како чај, масло, маст) наидува на широка примена во козметиката. Вклучува третман на opгани за варење,...