Дома Тагови маст за хемороиди

Таг: маст за хемороиди

Лек за хемороиди од компири, толку е ефикасен што се повлекуваат...

Лек за хемороиди од компири, толку е ефикасен што се повлекуваат за неколку дена. Хемороидите сè повеќе претставуваат проблем кај голем број на луѓе,...

По рецептот на свекрва ми, дрвцето под ноктот излезе на безболен...

Здраво, јас сум Марија и сакам со вас да споделам еден природен лек кој многу ми помогна во мојата ситуација. Не се работи за...

9 природни рецепти кои за кратко ќе ги смират хемороидите

Хемороидите се вообичаено предизвикани од: зголемениот притисок на дигестивниот систем, бременост, преголема телесна тежина или поголеми напрегања при празнење на дебелото црево. По педесеттата година...

Златна билка – Лекува 100 болести, особено е добра за жени,...

Белата ајдучка трева е добро позната билка во целиот свет. Тоа е повеќегодишно тревесто растение кое достигнува височина и до 1 метар. Билката е покриена...

Маст од ајдучка трева за хемороиди, чај за болки во желудник,...

Ајдучка трева е билка која целата е лековита. Содржи етерични масла, флавоноиди, витамин К, горчлива материја ахилеин, смола, стереоли, танини и друго. Најмногу се применува...

Докторите не веруваа во лекот: за 20 минути ги лекува хемороидите

Хемороидите претставуваат проширување на крвни садови кои се наоѓаат на анусот. Луѓето кои ги имаат овие проблеми знаат дека станува збор за многу болна...