Дома Тагови масни киселини

Таг: масни киселини

Ако почнете да земате рибино масло секој ден, ова се 10...

Сигурно се сеќавате на тој непријатен вкус, кога бевме деца и кога моравме да ја отвориме устата за да се напиеме една лажица рибино...

Доколку имате проблем со имунитет и меморија – Омега 3 и...

Рибиното масло е добро за нашето здравје, бидејќи содржи омега-3 масни киселини, кои нашето тело не може да ги произведе и затоа ние мора...