Дома Тагови масло од невен

Таг: масло од невен

МАСЛО ОД НЕВЕН: Магичен лек за paни, попyштени вени, женски проблеми...

Невенот е билка која потекнува од Индија. Повеќето маги чни pитyали биле изведувани со оваа билка. Невенот има способност да ги исчисти кр-вните садови,...

Рецепти за мевлем и чај со невен: за проширени вени, затнати...

Во антички Рим се верувало дека невенот за првпат никнал на гро бот на Веста, божицата на оганот, домот, г невноста, смиреноста и дисциплината...

МАГИЧНИОТ НЕВЕН: Билка за 100 болести, прави чуда за цревата, кожата,...

НЕВЕН: Латински: Calendula officinalis l. - asteraceae. ОПИС: Невенот е едногодишно растение со влакнести и разгранети ниски стебленца. Расте до висина од 30 до...

Проширените вени ќе станат минато ако ги мачкате со ова масло...

Проширените вени излекувајте ги со помош на ова неверојатно масло приготвено од многу лековита билка, која е единствена и има способност да ги прочистува...

“Златото на Дева Марија” е билка која се користи кај проблеми...

Билката наречена „Златото на Богородица“ се користи за лекување кај проблеми со циркулација, црн дроб и подобрување на видот. Британците ја нарекле „Златото на...

Билката „Златото на Богородица“ за проблеми со циркулација, црн дроб и...

Британците ја нарекле „Златото на Дева Марија“, а името потекнува од христијанската традиција да се ќитат иконите на Дева Марија со цвеќиња од невен,...

Проширените вени ќе станат минато, само намачкајте ги со ова масло

Проширените вени излекувајте ги со помош на ова неверојатно масло приготвено од магичната билка, која единствена има способност да ги прочистува крвните садови, да...

Домашно масло од невен (рецепт) за чир на желудник, егземи и...

Фото: Ивана Струње Невенот е многу ценет поради неговите лековити својства. Поттикнува циркулација, помага во лекување на гнојни рани и чиреви, ги смирува воспалителните процеси...