Дома Тагови маска за отстранување на црнки

Таг: маска за отстранување на црнки

Оваа желатинска маска ја прави кожата мазна и блескава, а се...

За овој рецепт за маска за лице од желатин потребни се само две состојки: желатин во прав (без додадени вкусови) и млеко. Мазната, блескава...