Дома Тагови маска за лице

Таг: маска за лице

Ме прашуваат дали ставам ботокс бидејќи изгледам 10 години помлада, но...

Според истражувањата и дерматолозите, краставицата има многу позитивни ефекти врз негата на кожата. Богатa е со витамин Ц, а помага при воспалителни процеси, иритирана...

Природен БОТОКC за лице: Од 3 состојки кожата станува затегната и...

Ботокcот првенствено се користи поради способноста да се намали појавата на бpчките на лицето. Но, има и друга страна на користење, а тоа е...

Со 1 портокал можете да се подмладите минимум 5 години: Се...

Жените вложуваат многу време и пари во одржување на негата на лицето и косата, но понекогаш не обраќаат доволно внимание на негата на вратот....

ЗА МАЗЕН ВРАТ-КАКО НА БЕБЕ: Домашна маска која ја обновува кожата

Жените вложуваат многу време и пари во одржување на негата на лицето и косата, но понекогаш не обраќаат доволно внимание на негата на вратот....

Утре измијте си го лицето со овој чај – брчките, дамките...

Брчките се појава на лицето која е неминовност за сите нас. Со текот на годините кожата ја губи својата еластичност и затегнатост, а сите...

Мајка ми има 58 години, а изгледа на 40, тајната за...

Мајка ми има 58 години, а изгледа како да има 40. Тајната за нејзиното младолико лице се крие во оваа чудесна маска, чиј рецепт...

Подмладете се и затегнете го лицето: Ефикасна маска против брчки, за...

Различни компании произведуваат различни препарати и производи за нега и подмладување на кожата. Притоа ветуваат бришење на фините линии и брчките, подобрување на тонусот...

Тетка ми ја користеше оваа маска – има 50 години а...

Аспиринот е популарен аналгетик кој со години се користи за ублажување на болки и воспаленија. Ова бело апче има одлични антивоспалителни и неврозаштитни својства,...

Чудо од маска за лице – Моментален ефект кој брише цела...

Маската приготвена од квасец и белка има чудесен ефект врз кожата и може да избрише цела деценија од лицето. Оваа моќна комбинација длабински ќе...

Добив брчки на 33 години: и тогаш мојата баба ми ја...

Никој од нас не ги сака брчките и на разни начини се борат со нив. Ова е природен рецепт кој со генерации се користи. Оваа...