Дома Тагови мароканска баклава

Таг: мароканска баклава

СО ВКУС НА БАКЛАВА: Рецепт за брз и сочен колач со...

Колачот наречен „лажна баклава“ е еден од омилените, затоа што освен што се приготвува многу лесно и брзо, има вкус на баклава, многу е...

Баклава без кори: сочна и толку добра што просто се топи...

Оваа баклава уште се нарекува и „мароканска“ бидејќи изобилува со привлечни ароми. Не се приготвува како класичната баклава со многу кори, туку потребно е...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"