Дома Тагови маринирани пиперки

Таг: маринирани пиперки

Маринирани пиперки во тегла – на македонски начин

Ние Македонците знаеме пиперките да ги приготвуваме на милион и еден начин, а ова е еден од тие начини. Потребни состојки: 50 црвени меснати пиперки 250 мл...