Дома Тагови малини

Таг: малини

МНОГУ ЛЕСЕН РЕЦЕПТ ЗА КОЛАЧ СО МАЛИНИ: Сите состојки ставете ги...

За подготовка на овој едноставен колач со малини ќе ви биде потребен само блендер или пак, користете миксер. Наместо малини може да користите боровинки,...

РЕЦЕПТ ЗА ЦЕЛОСНО ОПОРАВУВАЊЕ НА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ

Рецепт на Хајрија Нуркич. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 250 г смрекинки (бобинки од смрека), 300 г квалитетен мед, 250 г млада кравја маст или несолен, свеж...

ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА БЕЛИ ДРОБОВИ: Ги лекува и ги закрепнува, се...

Рецепт на Хајрија Нуркич. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 250 г смрекинки (бобинки од смрека), 300 г квалитетен мед, 250 г млада кравја маст или несолен, свеж...

Силен антиоксидант спакуван во мала црвена бобинка – малините навистина се...

Црвените малини се бобесто овошје, за многумина е омилено, не само поради нивниот привлечен мирис, туку и поради свежината на киселко-слаткастиот вкус. Потекнува од...

Фантастично овошје за чистење на жолчката, црниот дроб, крвта и бубрезите...

За ова моќно овошје раскажува проф. д-р Бранислав Михајловиќ – Го чисти жолчното кесе, црниот дроб, крвта и бубрезите, го јакне имунитетот, срцето и...

Бисквитна торта со малини без печење – за 20 минути е...

Многу вкусна, мека, кремаста, освежителна... Потребни состојки: 400 г бисквити За фил од малини: 1 кг малини 150 г шеќер 15 г желатин 50 мл вода 100 мл вода За бел фил: 1 литар...

Фантастен брз посен колач со малини

Потребни состојки: Мерка е чаша од 200 мл 2 шолји меко брашно 2 шолји гриз 2 шолји шеќер 2 ванилин шеќер (20 г) 1 прашок за печиво (10 г) 1 чаша...

Рајски колач – најдобриот колач во светот

Потребни состојки за Жолт бисквит: 8 жолчки 250 г путер/маргарин 240 г шеќер 6 лажици вода 1 прстофат сол (неколку зрнца) ½ прашок за печиво 280 г брашно Бел бисквит: 8 белки 320 г...

Малини во мед: витаминска бомба за челичен имунитет

Потребни состојки: 100 г свежи малини 100 г мед Оваа мешавина има прекрасен вкус, а се консумира секое утро по полна лажица (пожелно е да биде дрвена...

Една од наједноставните торти: ТОРТА ЗА 15 МИНУТИ

Една од наједноставните торти во светот. Може да ја направите било кога, а покрај тоа што се приготвува многу едноставно и брзо, во неа...