Дома Тагови макарони со мелено месо

Таг: макарони со мелено месо

ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕШ: Ова е тајната за највкусните и најкремастите макарони

Макароните се едни од омилените тестенини, зашто совршено ги впиваат вкусовите на сосовите со кои ќе се послужат. Можат да се варат или да...

Без варење МАКАРОНИ ВО МЛЕКО од рерна – брзо и многу...

Рецепт и видео презентација на Ана од "Гала Фуд" (Gala Food) - Макарони во млеко од рерна, без варење. Вкусно и брзо јадење за...

Традиционално јадење ПАСТИЦИО – Едноставен и вкусен ручек од макарони и...

Рецепт и видео прилог на Том Филос: Пастицио. Ова е традиционално грчко јадење наречено пастицио. Едноставен и вкусен ручек кој ќе сакате често да го...