Дома Тагови мафини со чоколадо

Таг: мафини со чоколадо

Најдобриот рецепт за чоколадни мафини: вкусни, меки и сочни и следниот...

Можам да ви кажам дека ова е најдобриот рецепт за чоколадни мафини што некогаш е запишан. Чоколадните мафини ги обожаваме, па трагајќи по најдобриот...

Чоколадни мафини за 20 минути готови – слатки, вкусни, неодоливи…

Чоколадните мафини се брзи колачи кои секој ги сака. Се топат во уста меки, се мирисни и ...чоколадни. Може да ги приготвувате во силиконски...

Најдоброто тесто за мафини во кое ставате она што имате дома...

Фото и рецепт: Александра Ивановиќ - Ова се највкусните мафини што сум ги пробала. Може да се прават со било какво овошје, бобинки, чоколадо...било што...

ЧОКОЛАДНИ МАФИНИ: сите состојки се мешаат, се полнат калапите и се...

Фото и рецепт: Марија Васиќ Потребни состојки: 2 шолји (200 мл) брашно ¾ шолја шеќер (една шолја, но да не е полна, или помалку, кој како сака) 1...

Совршени мафини со чоколадо и вишни – ги правам на секои...

Многу едноставни и вкусни, често ги правам. Потребни состојки: 2 јајца, 200 мл јогурт, 160 мл масло, 1 чаша (од 200 мл) шеќер, 2 чаши (од 200 мл) брашно, 2 ванилин...

МАФИНИ СО ЧОКОЛАДО И ВИШНИ – Кај мене се прават секој...

Потребни состојки: 2 јајца 200 мл јогурт 160 мл масло 1 чаша (од јогурт) шеќер 2 чаши (од јогурт) брашно 2 ванилин шеќер 1 прашок за печиво 100 г чоколадо за готвење 300...