Дома Тагови мачкини очи на поинаков начин

Таг: мачкини очи на поинаков начин

НЕПЕЧЕН РОЛАТ СО КЕКСИ, БАНАНИ И ЈАБОЛКА: Доколку немате време за...

Овој колач може да го правите преку цела година. Не се пече и е многу вкусен, а покрај тоа е и посен, така што...

МАЧКИНИ ОЧИ – унапредена верзија: Во ролатот го ставам овој крем...

На сите ни е познат ролатот МАЧКИНИ ОЧИ, кој се подготвува од неколку банани, а потоа во бисквитот кој се прави се витка ролат....

“Банана шнити” – Сочни, кремасти и потполно неодоливи, а згора на...

Рецепт и видео прилог на Кујна Саби – Банана шнити. Напомена: На почетокот од видеото погрешно кажав пудинг од ванила, а треба пудинг од банана....