Дома Тагови лушпа од орев

Таг: лушпа од орев

Не ги фрлајте оревовите лушпи – од нив се прави моќен...

Постојат намирници кои се јадат без кора, а некои мора да се излупат. Дали намирниците се поздрави доколку се конcyмираат со нивната кора, е...

Не ги фрлајте лушпите од оревите, тие се лек за една...

Постојат намирници кои се јадат без кора, а некои мора да се излупат. Дали намирниците се поздрави доколку се конcyмираат со нивната кора, е...

Обновување на слухот како во младоста: го враќа слухот и лекува...

Освен како зачинска билка, босилекот се користи и во лековити цели, а меѓу другото помага и во тегоби поврзани со увото. Листовите од босилекот...

Отстранете го забниот камен и избелете ги забите на природен начин:...

За да се ослободите од оваа грда појава поради која наталожените бактерии предизвикуваат воспаление на гингивата, односно „џепови“ (гингивитис и парадонтитис), помогнете си со...

Ефикасен лек за болки во увото, стар 200 години, го користеле...

На наше огромно задовоство, овој лек ни го испрати нашиот редовен читател, Господинот Миленковски, со што ја зголеми колекцијата од народни лекарства. Еден орев внимателно...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"