Дома Тагови лудо тесто со јогурт

Таг: лудо тесто со јогурт

Лудо тесто од кое може да се прават разни колачи и...

Многу лесно се приготвува, а во фрижидер може да стои до 7 дена, па по потреба од него да си правите за што ќе...

Лудо тесто со јогурт: погодно за сите видови печива, меко како...

Најдобро од се’ е што може а стои во фрижидер по неколку денови и секогаш е како тукушто да сте го меселе. Потребни состојки: 1 кг...