Дома Тагови лиснати кифли

Таг: лиснати кифли

Не знаев за овој лесен метод! Кој пробал побарал уште…Ова е...

Не знаев за овој лесен метод! Кој пробал побарал уште...Ова е најлесниот рецепт за слоевити печива од 100 листа! Од наведените состојки замесете тесто,...

БРЗИ КИФЛИЧКИ СО МАРГАРИН: Превкусни, душа меки, а готови се за...

Овие кифлички се брзи зашто тестото не се остава да стасува помеѓу месењата, а сепак на крај излегуваат многу меки, како памук, воздушести и...

Имаат вкус на кифлички, но многу полесно се прават и многу...

Одамна го имам запишано овој рецепт, но никако да го испробам. Често налетувам на слични кифли наречени „купус кифли“ или „зелка кифли“, па одлучив...

Кифли со кисело млеко, памук меки како душа – ќе сакате...

Кифли меки како душа, рецепт со кој не можете да згрешите, излегуваат памук меки. Фотографии и рецепт на Зорка Јанчева – Кифли со кисело...

Лиснати кифлички лесни и брзи за подготовка, одличен рецепт – ви...

Фото и рецепт: Марија Митровска Сиљаноска Првпат правам лиснато кифлички и супер излегоа. Лесни и брзи за приготвување, ви го препорачувам рецептот да си ги направите.   Потребни...

СОВЕТ ОД ПЕКАР: Како домашните лиснати кифли да ги приготвите за...

Рецепт за изработка односно замесување на тесто. На 1 килограм брашно оди: 2 % сол 0,5 % шеќер 3% квасец 5% масло А вода по потреба околу 450 мл. За премачкување...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"