Дома Тагови лисната пита со сирење

Таг: лисната пита со сирење

НЕ ГО ПРОПУШТАЈТЕ ОВОЈ РЕЦЕПТ: Питички со сирење од готови, тегнети...

Oваа пита е многу вкусна и според постапката многу наликува на сите останати пити кои се подготвуваат со готови кори. Според вкусот е иста...

„ГОЛОГЛАВА“ ПИТА: Една од највкусните пити кои ги правеа нашите баби...

Ова е старинска, традиционална пита која се приготвува од тесто диплено како за лиснато, прелиено со фил од јајца и сирење. Го добила името...

Месено сукано за убав ден – пита мека како душа

Фото и рецепт на Ленче Гогова – Пита мека како душа. Нашата драга членка и пријателка Ленче Гогова го објави рецептот за оваа преубава пита...

Турска лисната пита со сирење – највкусната и наједноставната пита за...

Рецепт и видео прилог на Милица Михајловиќ. Турската лисната пита со сирење е можеби највкусната и наједноставната пита за правење. Рецепт со убаво објаснети детали...