Дома Тагови лимон и сода бикарбона

Таг: лимон и сода бикарбона

Истријте ја облеката со лимон и видете што се случува –...

Лимонот не само што е здрав, туку може да ви помогне и во домашните работи, особено во чистењето. Сокот од лимон има толку многу...

Најевтиниот лек на светот: половина лимон и сода бикарбона, моќна мешавина...

Комбинацијата на мед и цимет се користи во традиционалната кинеска медицина и ајурведската медицина како дел од програмата за лекување. Овие две намирници имаат...

Слабеење со сода бикарбона – мастите се топат со брзина на...

Слабеењето со сода бикарбона е најевтиниот начин кој можете да си го обезбедите. Оваа состојка ја има речиси во секое домаќинство, достапна и евтина....

Топи 80% од салото на стомакот: Цел свет одеднаш започна да...

Доколку сакате да имате рамен стомак, а веќе долг период вложувате голем труд за да ослабете, но без резултати, тогаш обидете се овој едноставен...

Спасувач на животи – сода бикарбона и лимон: чисти бубрези, намалува...

Постојат бројни истражувања за тоа дека сода бикарбоната и лимонот може да имаат голема корист за телото. Лимонот е докажано анти-канцероген. Се тврди дека има...