Дома Тагови лесни како пердув

Таг: лесни како пердув

Меки како душа а лесни како пердув – кифлите се толку...

Потребни состојки: 1 квасец 400 мл млеко 200 мл вода 3 рамни лажички сол 1 лажица шеќер 850 г брашно +- За премачкување: 140 г путер 3 жолчка 1 лажица брашно и за крај: 1 јајце Семе...