Дома Тагови лесна торта со банани

Таг: лесна торта со банани

ТОРТА „БАНАНА ВО ЧОКОЛАДНА ПИЖАМА“ – спас во последен момент, има...

Овој рецепт го добив одамна, пред многу години, од мојата драга пријателка. Таа го има правено безброј пати, рафинирајќи го и усовршувајќи го секојпат. Во оваа...

Никогаш не сум јадела повкусна торта, без печење и без кондензирано...

Оваа торта е целата во крем, па кога ќе ја вкусите веднаш ви се полни целата уста во преубавиот вкус. Лесна е и не...

Банана сплит торта која не се пече – сон за сите...

Нема многу работа околу овој колач и навистина е извонреден. Вистинско пролетно освежување кое се топи во уста! Ако почна многу да ви се...

КРЕМ БАНАНА КОЦКИ, повкусни се од купечките бананчиња, многу лесен, вкусен...

КРЕМ БАНАНА КОЦКИ, повкусни се од купечките бананчиња, многу лесен, вкусен и нискокалоричен колач. Рецепт на Домашен Кувар. Вкусен крем банана колач, има ист...

БАНАНА ТОРТА: Лесна, вкусна, брза, освежителна…

Фото и рецепт: Анета Ане. Потребни состојки: 4 пудинг од ванила, 400 г кршени бисквити (пишкоти), 2 пакетчиња ресани, 200 г желе бонбони, 5 крем банани, 4 банани, 2 шлаг пена, 250...